Ahmadabad Madness festival

Fotograficky, Indie, Reportáž - 5. Únor 2007

Muslim woman - Ahmedabad Festival

Za zvuku plechového bytí do bubnů, sem tam s platném protrženým, 5megove kosmopolitní city Ahmadabad vyraží do ulic.Náboženský laděné tematické vozy, vyzdobené megalomansky blikajícími světly na zplechovanem modelu mešity v Kabe, se pomalým krokem cirkulují městem. V průvodu městské chudiny lidé skandují hesla “Alláh akbar, Alláh akbar”, vytloukávají bubnami plechové rytmy a dokazují svou sílu na těžkých dvouručních činkách. Střílejí petardy a povolaní Imani vyprávějí před publikem čtení ze Svatého Koránu.

Pot a kouř smrdí cirkulujícím jádrem průvodu. Občas tě někdo zatahá za vlasy, či tě někdo z pouliční mládeže nakopne do zadku či jen tak v tlačenici štípe. Vše je dovolené, je totiž festival!

Police kid! Ahmedabad Festival

Z jadra davu vybiha vykotleny turista s fotoaparatem pro ochranu policistu, kteri hlidaji podel sten v ulicich. Tim turistou jsem ja. Nele zustat na jednom miste. Je treba neustale pendlovat, jinak se nevyhnu zvedanim cinek, zbesile rychlemu tlukotu do bubnu, skandovani hesel ci jinemu crazy obradu. Obcas mne chrani policista, kdyz se na mne sesype prilis mnoho lidi a ulicniku. Po chvili odpocinkove chuze s policistou se potapim zpet mezi jasajici davy. Jsme v Indii a mame cas bubnujici radosti.

Ahmedabad Festival

Ahmedabad Festival Ahmedabad Festival Ahmedabad Festival Ahmedabad Festival

Článek četlo 3,609 lidí


Komentáře jsou uzavřené.